Hlavná stránka O škole Školský e-mail Preukaz ISIC/Euro<26 ELearning Zmluvy, faktúry Verejné obstarávanie 2% dane Kontakt Verzia pre mobily
Navigácia
 • Stránky predmetovej komisie Dejepis
  29. 5. 2017

  Aktualizovali sme modul Stránky predmetovej komisie Dejepis

 • 1. roč. ZŠ

  Vážení rodičia budúcich prvákov,

  rozhodnutia o prijatí / neprijatí Vášho dieťaťa do 1. ročníka ZŠ si môžete vyzdvihnúť v týždni od 5.6. do 9.6. 2017 od 8.00 – 15.00 na sekretariáte školy.

 • USA - THE BASICS - ANIMATED VIDEO

  Zaujímavé video vytvorené žiakmi 3.Ab - Jaroslav Beňuš, Adam Zjavka - https://www.youtube.com/watch?v=nlqExQC11CE

 • Literárne ocenenie!

  Karloveská knižnica oslávila 60 rokov a vyhlásila literárnu poviedkovú súťaž s tematikou Karlova Ves. Na Karloveskom majálese dňa 20.5.2017 sa vyhlásili výsledky literárnej súťaže Dunajské duny 2017.

  V kategórii mladších žiakov vyhrala Karin Vašičová, sekunda A - získava poukážku na nákup kníh. V kategórii študenti stredných škôl porota tiež udelila jednu prémiu a to Simone Baranovej, 3.A b, ktorá získava dvojročné predplatné na čitateľský preukaz v Karloveskej knižnici.

  Všetkým víťazom srdečne gratulujeme!

 • 19.5.2017 - UNICEF na Tilgnerke

 • Výsledky prijímacích pohovorov
  11. 5. 2017

  Výsledky prijímacích pohovorov si už môžete stiahnuť tu: VYSLEDKY_PRIJIMACICH_POHOVOROV_OGY_2017.pdf

 • Na Tilgnerke žiaci zisťovali, že aj na Slovensku máme byť na koho hrdí
 • Projekt Escape room - Trinásta záhrada
 • Prezentiáda

  V piatok 21. apríla tím z Tilgnerky (v zložení Lenka Skokánková, Viki Vavrušová a Michal Totka) vybojoval 1. miesto v prezentiáde, kategória stredné školy, krajské kolo. Budúci týždeň pôjdu reprezentovať nielen našu školu, ale aj Slovensko do Brna na Grandfinále!!! V kategórii základné školy sme získali krásne 2. miesto (tím: Natka Lohyňová, Lea Csipáková a Roman Hajdučík a 5. miesto (tím: Tamara Volná, Sylvia Luptáková a Filip Zatroch). Gratulujeme!!!

 • Projekt Escape room - Trinásta záhrada

  Dňa 20.4.2017 bola za účasti médií slávnostne otvorená Trinásta záhrada. Bližšie info o projekte tu.

 • Výsledky prijímacích pohovorov na bilingválne štúdium v školskom roku 2017/2018
 • Budúcnosť slovenského školstva!!!

  Získali sme ocenenie v súťaži o najlepšiu esej - Budúcnosť slovenského školstva!!!

  Zuzka Králiková zo septimy A získala so svojou prácou o budúcnosti slovenského školstva 1. miesto v kategórii žiakov od 16 rokov. Čaká ju návšteva ministerstva školstva a rozhovor s ministrom.

  Blahoželáme!!!

 • Projekt Escape room - Trinásta záhrada
  Vážení rodičia,
  na našej škole sme začali s projektom escape room - Trinásta záhrada. Ide o jedinečný projekt, ktorý ešte nie je na žiadnej škole na Slovensku, ani vo svete. Na vytváraní aj prevádzkovaní Trinástej záhrady sa budú priamo podieľať žiaci našej školy. Ide o formu logickej hry, v ktorej skupina žiakov bude musieť vyriešiť  pripravené úlohy a dostať sa v určenom čase von z Trinástej záhrady. Trinásta záhrada bude v átriu našej školy. Úlohy budú zamerané na logiku, pozornosť, spoluprácu a všeobecnú inteligenciu.
  V rámci tohto projektu sme sa rozhodli átrium, ktoré je dnes nevyužité a chátrajúce, prestavať na miesto, kde by sme okrem iného mali radi aj  drevený altánok. Vďaka nemu by sa priestor nevyužíval len na túto hru, ale mohli by tam prebiehať aj iné hodiny ako etická výchova, konverzácia v anglickom jazyku, biológia, sloh a iné.
  Akokoľvek sme sa však pokúšali získať finančne prostriedky, je to ťažké, nakoľko stavba altánku vyžaduje väčšiu finančnú čiastku, preto sme sa vás, milí priaznivci Tilgnerky, rozhodli touto cestou požiadať o dobrovoľný finančný príspevok na číslo účtu: SK30 6500 0000 0000 2000 0729 (poštová banka). Do poznámky prosím uveďte ,,na altánok".
  Vopred srdečne ďakujeme za podporu a veríme, že na našej škole vznikne skvelý, vzdelávanie žiakov podporujúci projekt!
   S pozdravom žiaci Spojenej školy Tilgnerovej.
 • Bodovali sme na najprestížnejšej súťaži svojho druhu na Slovensku - prednese slovenskej poézie!

  13.2. sa pod záštitou ministra Petra Plavčana konalo v Zichyho paláci celobratislavské kolo recitačnej súťaže Návraty poézie Andreja Sládkoviča.

  Organizátorkou a autorkou súťaže je Mária Reháková, ktorá zdôrazňuje význam Sládkovičovej tvorby a to nielen tej umeleckej, ale aj pastoračnej a filozofickej.

  Recitačné preteky v prednese slovenskej poézie nám však pripomínajú kultúrne dedičstvo aj našich ďalších literárnych velikánov. Súťaž, ktorej finálové kolo sa každoročne organizuje v Banskej Bystrici, je považovaná za najprestížnejšie podujatie tohto druhu na Slovensku.

  Našu školu reprezentovali v kategórii starší žiaci a juniori študenti Kristián Spevák (P.A) a Ivan Greguš (4.Ab).

  Ivan, so svojou vlastnou básňou Bystrinôčka je to, zaujal natoľko, že mu odborná porota, v ktorej nechýbali osobnosti ako J.Sarvaš, M.Kráľovičová, F.Kovár, Š.Bučko, udelili 3. miesto v súťaži.

  Študentom ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy a blahoželáme k úspechu.

  Mgr. Ivana Reviliaková

 • Grantový program Stredoškoláci do sveta

  Získaj grant na štúdium v zahraničí od Tatrabanky

  SSDS_kriteria_2017.pdf    SSDS_POS_2017.pdf

 • Dejepisná olympiáda

  Úspešne sme zabojovali na Školskom kole Dejepisnej olympiády! Viac info tu.

 • Mikulášske prekvapenie na Tilgnerke!
 • Festival nórskeho lososa na Tilgnerke

  Na Mikuláša boli v našej škole nie len sladkosti z obchodu, ale aj chutné jedlá z lososa a špaldový perník. Na príprave obeda sa podieľala 4.A. V spolupráci s Veľvyslanectvom Nórskeho kráľovstva na Slovensku sme na Mikuláša potešili žiakov nie len dobrým obedom, ale aj koncertom Dominiky Mirgovej surprise Pán šéfkuchár navrhol a spolu s deťmi a pani kuchárkami pripravil takéto menu: Špagety s lososovou omáčkou, Zapekaný losos s bešamelom a Losos v citrónovej omáčke s pórom na prírodno. Bolo to výborné! Tešíme sa, že prišlo ochutnať aj veľa rodičov a mnohým sme sľúbili recepty, ktoré do Vianoc doplníme :-) fotky

 • Olympiáda zo slovenského jazyka
  15. 11. 2016

  Vybojovali sme 1. miesto na olympiáde zo slovenského jazyka v okresnom kole!

  Hanka Hrmová z kvarty B dnes súťažila so svojimi rovnesníkmi zo škôl 4. okresu o postup do krajského kola olympiády zo slovenského jazyka v kategórii C. V konkurencii, ktorá bola najtvrdšia v prvej - teoretickej časti, obstála najlepšie. Transformácia textu na slohový útvar a rečnícky prejav boli tvrdým orieškom pre všetkých účastníkov. Hanka to zvládla výborne.

  Blahoželáme a držíme palce na krajskom kole!

 • Viem, čím budem a prečo

  Vyhrali sme 2. miesto v celoslovenskej literárno-výtvarnej súťaži: Viem, čím budem a prečo!!!

  Artur Martin Hric z 1.Ab bilingválnej sekcie pre našu školu vybojoval so svojou esejou o vysnívanom povolaní nádherné umiestnenie. Jeho prácu si budete môcť prečítať na veľtrhu Bibliotéka a Pedagogika v bratislavskej Inchebe.

  Blahoželáme!!!