• Školské kolo technickej olympiády

• Dnešné tvorenie dopadlo na Výbornú! Mladší zostrojovali škatuľky z papiera podľa technického výkresu a lopatky z plechu z plechoviek. Starší vyrábali drevené stojany na servítky. Práca išla všetkým od ruky.

Súťažiaci museli preukázať svoje schopnosti v čítaní výkresu alebo teoretických vedomostiach aj v online teste.

• Príma sa už reprezentuje našu školu

• Chránime prírodu a spolupracujeme s ňou.

V rámci projektu Deti pre Bratislavu sa Príma A venovala rôznym aktivitám.

Ich časť projektu je zameraná na solidaritu a kultúru, ale program včerajšieho workshopu bol zameraný aj na pomoc ježkom. Vznikli 2 krásne domčeky, ktoré sú umiestnené na školskom dvore.

• Naši štvrtáci boli pri tom

• V pondelok 7. októbra vzdalo Francúzske veľvyslanectvo na Slovensku, v zastúpení pána Didiera Rogasika, hold významnej Karlovešťanke Františke Hrubiškovej, známej tiež ako „Biela pani“. Pani Hrubišková s nasadením vlastného života pôsobila počas 2. svetovej vojny v odboji a tiež významne pomáhala pri presune niekoľkých skupín Francúzov, aby sa mohli zapojiť do SNP.

Na pietnom akte sa zúčastnili aj žiaci 4. C triedy, ktorí sa chystajú pridať do celoškolskej tilgneráckej súťaže na tému „80. výročie SNP“. Na hodinách slohu, čítania, ale aj na mnohých ďalších, sa zamýšľame nad tým „Kto je hrdina?“ – postupne spoznávame príbehy „obyčajných“ ľudí, ktorí práve v ťažkých časoch počas SNP dokázali robiť neobyčajné veci. Pani Hrubišková pre štvrtákov rozhodne hrdinkou bola.