• Exkurzie

2012

• Seminaristi z dejepisu sa zúčastnili kultúrno-historickej prehliadky Liptovského Mikuláša. Zúčastnili sa vzdelávacieho programu Príbehy minulosti, ktorý interaktívnym spôsobom sprostredkovali informácie o živote Keltov, o ich náboženstve a kulte. „Kelti“ odovzdávali informácie na Havránku – najvýznamnejšej archeologickej lokalite na Liptove. Študenti navštívili Múzeum Janka Kráľa, liptovskú mučiareň a Tatrín. Čas mali vyplnený didaktickými hrami a na záver sústredenia odovzdávali vypracované pracovné listy.
          • Študenti semináru z dejín umenia navštívili Londýn. Absolvovali kultúrno – historickú prehliadku mesta. Program: Tower of London, London Bridge, Design Museum, Royal Albert Hall, Buckingham Palace, Covent Garden, British museum, St James Park, House of Parliament, Westminster Abbey, Trafalgar Square, National Gallery, St Paul´s Cathedral, South bank, Shakespeare´s Globe Theatre, Tate Modern.
          • Študenti prímy A, B navštívili Carnuntum. Videli tak rímske mestské štvrte, občiansky dom, mestské vily a verejné termálne kúpele. Študenti tak hlbšie spoznali módu a krásu, kultúru kúpeľov  a hygienu ako aj stravovacie návyky a zvyky Rimanov.

2011

•  Seminaristi z dejín umenia absolvovali poznávaciu exkurziu Barcelony. Program: prehliadka chrámu Sagrada familia, prehliadka historického centra Barri Gotic, prehliadka baziliky Santa Maria del Pi a katedrály Santa Eulalia, ukážka bloku nesvornosti, návšteva Casa Batllo a Casa Milá, návšteva Egyptského múzea, návšteva hradu Montjuic, galérie Joana Miró, Národného múzea umenia, ukážka gréckeho amfiteátra, návšteva parku Ciutadella, v ktorom sa nachádza aj fontána, na ktorej spolupracoval A. Gaudi, víťazný oblúk postavený pri príležitosti svetovej výstavy v roku 1888, park Guell – múzeum Gaudího, múzeum Montserrat, múzeum P. Picassa, múzeum čokolády, ktoré mapuje výrobu a spracovanie tohto pokrmu.

2010

•  Študenti septimy A, B, oktávy A,B a kvarty B sa zúčastnili exkurzie do Oswienčimu. Študentom bol poskytnutý lektorský výklad v Oswienčime i v Brezinke. Okrem toho sa zúčastnili aj prehliadky historického centra mesta Krakow a vzdali úctu zosnulému poľskému prezidentovi Lechovi Kaczynskému na hrade Wawel.
          •  Žiaci 5.B a prímy A navštívili Trenčiansky hrad a katov dom.
          •  Žiaci septimy A navštívili Zvolenský zámok, vysuté pracovisko SNG vo Zvolene, múzeum SNP v Banskej Bystrici a archeopark Kaľamárka.
          •  Seminaristi z dejín umenia boli na exkurzii so zameraním na architektúru Bratislavy (Dom u dobrého pastiera, Dóm sv. Martina, Manderlák, Modrý kostolík...) a galéria Milana Dobeša. Cieľom exkurzie bolo spoznať slovenské umelecké smery a ich znaky.
          • Historická prehliadka Bratislavy. Seminaristi z dejepisu boli prevedení Bratislavou a bol im poskytnutý odborný výklad lektormi.

2009

• Seminaristi z dejín umenia navštívili Paríž - návšteva múzea Louvre a modernej štvrte La Defense, katedrála Notre Dame, múzeum Orsay, múzeum Rodin, prehliadka historického centra, Moulin Rouge, cintorín, Námestie republiky, pamätník Bastily, Sorbona, Pompidou, Pantheon, Luxemburské záhrady, Invalidovňa, Eiffelova veža, Versailles, Champs elysee, Námestie svornosti, víťazný oblúk, Sacre Coeur.