Hlavná stránka O škole Školský e-mail Preukaz ISIC/Euro<26 ELearning Zmluvy, faktúry Verejné obstarávanie 2% dane Kontakt Pracovné ponuky Verzia pre mobily
Navigácia
 • Úradné hodiny počas školských prázdnin

  Úradné hodiny: streda od 09:00 - 12:00. hod.

 • Jazykový pobyt v Eastbourne

  Pre žiakov  1.A bilingválnej, 8.A, 8.B a Tercie A sa nemohla naskytnúť lepšia šanca zdokonaliť sa v angličtine ako jazykový pobyt v anglickom Eastbourne. Pobrežné mestečko navštívilo 47 študentov, ktorí tu strávili skvelé dva týždne v starostlivých hosťovských rodinách. Spolu s našimi učiteľmi a pani sprievodkyňou sme spoznávali najzaujímavejšie pamiatky Anglicka.

  Hneď prvý deň po prílete do Londýna sme navštívili jeden z najkrajších hradov na svete - Leeds Castle. Hrad na vode a jeho záhrady nás príjemne očarili a spríjemnili nám prvé popoludnie v Británii. Plní očakávania sme pricestovali do Eastbourne, nášho dočasného domova, kde už na nás netrpezlivo čakali hosťovské rodiny. Okrem nich sa o nás výborne starali aj lektori z jazykovej školy, v ktorej sme strávili dobre využitých a zábavných  40 hodín. Lektorov sme si okamžite obľúbili, čo nám pomohlo prekonať počiatočnú trému z nového prostredia a komunikácie.                                                        

  Náš pobyt bol obohatený mnohými výletmi ako napríklad prechádzka po kriedových útesoch Seven Sisters, návšteva hradu Dover Castle, mesta Hastings, observatória s prehliadkou teleskopov, prímorského letoviska Brighton a paláca Royal Pavilion. Absolvovali sme aj celodenný výlet do Portsmouth s návštevou historických lodí a ponoriek. Pre mnohých žiakov sa však najkrajším celodenným výletom stal Windsor, kde sme obdivovali chlapčenskú strednú školu Eton College a víkendové kráľovské sídlo Windsor Castle, ktoré bolo vzhľadom ku kráľovniným narodeninám obývané v čase našej návštevy jej Výsosťou. Nemali sme možnosť  vidieť ju naživo, no bohato nám stačili sprístupnené miesta hradu. Nepotili sme sa iba z vysokých teplôt, ale i z pohybu, ktorý sme si dopriali počas športového dňa a bowlingu.

  Čas ubehol ako voda a najťažším dňom sa pre nás stal deň odletu, kedy sme sa museli rozlúčiť s rodinami aj s lektormi. Doobeda sme mali ešte posledné štyri hodiny v škole, ktoré sme zakončili udeľovaním certifikátov a prezentovaním vopred pripravených scénok. Skúsenosti, ktoré sme nadobudli počas tých dvoch týždňov nám značne pomohli v samostatnosti aj v našej anglickej komunikácii. Pevne veríme, že podobná príležitosť sa naskytne aj v budúcich rokoch, či už nám alebo aj iným študentom našej školy.

  fotky

   

  Zuzana Zsilleová

  Tina Oborilová

  Lukáš Lahučký

 • OZNAM ISIC

  OZNAMUJEME VŠETKÝCH DRŽITEĽOM ISIC KARIET,

  ŽE V TERMÍNE OD 26. JÚNA DO 27. AUGUSTA 2017

  BUDE MOŽNÉ ZAKÚPIŤ PROLONGAČNÚ ZNÁMKU

  NA ŠKOLSKÝ ROK 2017/2018

  IBA PROSTREDNÍCTVOM INTERNETOVEJ STRÁNKY

  www.objednaj-preukaz.sk 

  TAKTO OBJEDNANÁ ZNÁMKA VÁM BUDE DORUČENÁ

  NA VAŠU DOMÁCU ADRESU.

 • 3.B a 4.C - návrat zo školy v prírode

  Žiaci 3.B a 4.C triedy sa vrátia zo školy v prírode dnes t.j. 23.6.2017 o cca. 15:00 hod.

  Odchod máme naplánovaný o 11:00 hod. a žiaci budú umiestnený v školskej družine.

 • 4.A + 4.B - škola v prírode

  Žiaci 4.A a 4.B triedy v poriadku pricestovali do školy v prírode smiley

 • 10. ročník celoslovenskej literárnej súťaže Hodžov novinový článok 2017

  ZŠ s MŠ Milana Hodžu v Bratislave v spolupráci s Ústavom politických vied SAV a Národným osvetovým centrom v rámci Dní Milana Hodžu, nad ktorými od ich vzniku každoročne preberá záštitu predseda vlády SR, vyhlásila pre žiakov ZŠ a študentov osemročných gymnázií a 1. ročníka gymnázií vo veku 13–15 rokov v Slovenskej republike aj v zahraničí 10. ročník celoslovenskej súťaže Hodžov novinový článok 2017.

  V tejto súťaži sa naša žiačka Viktória Karelová z Kvarty A umiestnila so svojou esejou na tému Ako zostať sám sebou - zachovať korene na 3. mieste, teda v bronzovom pásme. Ďakujeme za krásnu reprezentáciu a blahoželáme k úspechu.

  Mgr. I. Reviliaková

 • ZBER PAPIERA

  Zber papiera v tomto školskom roku je už ukončený. Tešíme sa na Vás v šk. r. 2017/18.

 • USA - THE BASICS - ANIMATED VIDEO

  Zaujímavé video vytvorené žiakmi 3.Ab - Jaroslav Beňuš, Adam Zjavka - https://www.youtube.com/watch?v=nlqExQC11CE

 • Literárne ocenenie!

  Karloveská knižnica oslávila 60 rokov a vyhlásila literárnu poviedkovú súťaž s tematikou Karlova Ves. Na Karloveskom majálese dňa 20.5.2017 sa vyhlásili výsledky literárnej súťaže Dunajské duny 2017.

  V kategórii mladších žiakov vyhrala Karin Vašičová, sekunda A - získava poukážku na nákup kníh. V kategórii študenti stredných škôl porota tiež udelila jednu prémiu a to Simone Baranovej, 3.A b, ktorá získava dvojročné predplatné na čitateľský preukaz v Karloveskej knižnici.

  Všetkým víťazom srdečne gratulujeme!

 • 19.5.2017 - UNICEF na Tilgnerke

 • Výsledky prijímacích pohovorov
  11. 5. 2017

  Výsledky prijímacích pohovorov si už môžete stiahnuť tu: VYSLEDKY_PRIJIMACICH_POHOVOROV_OGY_2017.pdf

 • Na Tilgnerke žiaci zisťovali, že aj na Slovensku máme byť na koho hrdí
 • Projekt Escape room - Trinásta záhrada
 • Prezentiáda

  V piatok 21. apríla tím z Tilgnerky (v zložení Lenka Skokánková, Viki Vavrušová a Michal Totka) vybojoval 1. miesto v prezentiáde, kategória stredné školy, krajské kolo. Budúci týždeň pôjdu reprezentovať nielen našu školu, ale aj Slovensko do Brna na Grandfinále!!! V kategórii základné školy sme získali krásne 2. miesto (tím: Natka Lohyňová, Lea Csipáková a Roman Hajdučík a 5. miesto (tím: Tamara Volná, Sylvia Luptáková a Filip Zatroch). Gratulujeme!!!

 • Projekt Escape room - Trinásta záhrada

  Dňa 20.4.2017 bola za účasti médií slávnostne otvorená Trinásta záhrada. Bližšie info o projekte tu.

 • Výsledky prijímacích pohovorov na bilingválne štúdium v školskom roku 2017/2018
 • Budúcnosť slovenského školstva!!!

  Získali sme ocenenie v súťaži o najlepšiu esej - Budúcnosť slovenského školstva!!!

  Zuzka Králiková zo septimy A získala so svojou prácou o budúcnosti slovenského školstva 1. miesto v kategórii žiakov od 16 rokov. Čaká ju návšteva ministerstva školstva a rozhovor s ministrom.

  Blahoželáme!!!

 • Grantový program Stredoškoláci do sveta

  Získaj grant na štúdium v zahraničí od Tatrabanky

  SSDS_kriteria_2017.pdf    SSDS_POS_2017.pdf

 • Projekt Escape room - Trinásta záhrada
  Vážení rodičia,
  na našej škole sme začali s projektom escape room - Trinásta záhrada. Ide o jedinečný projekt, ktorý ešte nie je na žiadnej škole na Slovensku, ani vo svete. Na vytváraní aj prevádzkovaní Trinástej záhrady sa budú priamo podieľať žiaci našej školy. Ide o formu logickej hry, v ktorej skupina žiakov bude musieť vyriešiť  pripravené úlohy a dostať sa v určenom čase von z Trinástej záhrady. Trinásta záhrada bude v átriu našej školy. Úlohy budú zamerané na logiku, pozornosť, spoluprácu a všeobecnú inteligenciu.
  V rámci tohto projektu sme sa rozhodli átrium, ktoré je dnes nevyužité a chátrajúce, prestavať na miesto, kde by sme okrem iného mali radi aj  drevený altánok. Vďaka nemu by sa priestor nevyužíval len na túto hru, ale mohli by tam prebiehať aj iné hodiny ako etická výchova, konverzácia v anglickom jazyku, biológia, sloh a iné.
  Akokoľvek sme sa však pokúšali získať finančne prostriedky, je to ťažké, nakoľko stavba altánku vyžaduje väčšiu finančnú čiastku, preto sme sa vás, milí priaznivci Tilgnerky, rozhodli touto cestou požiadať o dobrovoľný finančný príspevok na číslo účtu: SK30 6500 0000 0000 2000 0729 (poštová banka). Do poznámky prosím uveďte ,,na altánok".
  Vopred srdečne ďakujeme za podporu a veríme, že na našej škole vznikne skvelý, vzdelávanie žiakov podporujúci projekt!
   S pozdravom žiaci Spojenej školy Tilgnerovej.
 • Bodovali sme na najprestížnejšej súťaži svojho druhu na Slovensku - prednese slovenskej poézie!

  13.2. sa pod záštitou ministra Petra Plavčana konalo v Zichyho paláci celobratislavské kolo recitačnej súťaže Návraty poézie Andreja Sládkoviča.

  Organizátorkou a autorkou súťaže je Mária Reháková, ktorá zdôrazňuje význam Sládkovičovej tvorby a to nielen tej umeleckej, ale aj pastoračnej a filozofickej.

  Recitačné preteky v prednese slovenskej poézie nám však pripomínajú kultúrne dedičstvo aj našich ďalších literárnych velikánov. Súťaž, ktorej finálové kolo sa každoročne organizuje v Banskej Bystrici, je považovaná za najprestížnejšie podujatie tohto druhu na Slovensku.

  Našu školu reprezentovali v kategórii starší žiaci a juniori študenti Kristián Spevák (P.A) a Ivan Greguš (4.Ab).

  Ivan, so svojou vlastnou básňou Bystrinôčka je to, zaujal natoľko, že mu odborná porota, v ktorej nechýbali osobnosti ako J.Sarvaš, M.Kráľovičová, F.Kovár, Š.Bučko, udelili 3. miesto v súťaži.

  Študentom ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy a blahoželáme k úspechu.

  Mgr. Ivana Reviliaková