Hlavná stránka O škole Školský e-mail Preukaz ISIC/Euro<26 ELearning Zmluvy, faktúry Verejné obstarávanie 2% dane Kontakt Verzia pre mobily
Navigácia
 • Program pre II. a III. stupeň počas prijímacích pohovorov do bilingválneho gymnázia 27.3.2017

  V pondelok dňa 27.3.2017 počas prijímacích pohovorov do I. ročníka bilingválneho gymnázia sa žiaci druhého a tretieho stupňa zúčastnia filmových predstavení Neviditeľné deti a Pokojný bojovník v Kultúrnom centre Molecova (Camel klub). Cena za predstavenie je 2 eurá. Rozpis predstavení je nasledovný:

  8,30 – 10,30 idú triedy: SeA, SeB,TeA, KvA, KvB, I.Ab, 7.A, 7.B, 8.A, 9.A – Neviditeľné deti – žiaci sa stretávajú pred školou o 8,00

  10,30 – 12,30 idú triedy: KiA, KiB, SxA, SxB, SpA, II.Ab, III.Ab, IV.Ab – Pokojný bojovník – žiaci sa stretávajú pred Kultúrnym centrom o 10,15

  Žiaci piatych ročníkov a primy budú mať počas dňa športové súťaže v telocvični.

  Obed bude zabezpečený od 11,00.

 • 2% z Vašich daní

  Vážení rodičia a priatelia našej školy - pomôžte a darujte 2% z Vašich daní. Potrebné informácie nájdete tu. Ďakujeme

 • 70. ročník - Národný beh Devín – Bratislava

  Žiaci, rodičia, učitelia - pozývame vás na 70. ročník - Národný beh Devín – Bratislava - 9.4.2017. Bližšie info tu.

 • Deň otvorených dverí - 1. roč. ZŠ

  Vážení rodičia, milé detičky, budúci prváci - pozývame vás na deň otvorených dverí - 10.4.2017.

 • Zápis prvákov
 • Budúcnosť slovenského školstva!!!

  Získali sme ocenenie v súťaži o najlepšiu esej - Budúcnosť slovenského školstva!!!

  Zuzka Králiková zo septimy A získala so svojou prácou o budúcnosti slovenského školstva 1. miesto v kategórii žiakov od 16 rokov. Čaká ju návšteva ministerstva školstva a rozhovor s ministrom.

  Blahoželáme!!!

 • Dejepis: Web stránka: Dejepisné akcie
  24. 3. 2017

  Do galérie Dejepis: Web stránka: Dejepisné akcie boli pridané fotografie.

 • Stránky predmetovej komisie Dejepis
  24. 3. 2017

  Aktualizovali sme modul Stránky predmetovej komisie Dejepis

 • Stránky predmetovej komisie Telesná a športová výchova
 • Projekt Escape room - Trinásta záhrada
  Vážení rodičia,
  na našej škole sme začali s projektom escape room - Trinásta záhrada. Ide o jedinečný projekt, ktorý ešte nie je na žiadnej škole na Slovensku, ani vo svete. Na vytváraní aj prevádzkovaní Trinástej záhrady sa budú priamo podieľať žiaci našej školy. Ide o formu logickej hry, v ktorej skupina žiakov bude musieť vyriešiť  pripravené úlohy a dostať sa v určenom čase von z Trinástej záhrady. Trinásta záhrada bude v átriu našej školy. Úlohy budú zamerané na logiku, pozornosť, spoluprácu a všeobecnú inteligenciu.
  V rámci tohto projektu sme sa rozhodli átrium, ktoré je dnes nevyužité a chátrajúce, prestavať na miesto, kde by sme okrem iného mali radi aj  drevený altánok. Vďaka nemu by sa priestor nevyužíval len na túto hru, ale mohli by tam prebiehať aj iné hodiny ako etická výchova, konverzácia v anglickom jazyku, biológia, sloh a iné.
  Akokoľvek sme sa však pokúšali získať finančne prostriedky, je to ťažké, nakoľko stavba altánku vyžaduje väčšiu finančnú čiastku, preto sme sa vás, milí priaznivci Tilgnerky, rozhodli touto cestou požiadať o dobrovoľný finančný príspevok na číslo účtu: SK30 6500 0000 0000 2000 0729 (poštová banka). Do poznámky prosím uveďte ,,na altánok".
  Vopred srdečne ďakujeme za podporu a veríme, že na našej škole vznikne skvelý, vzdelávanie žiakov podporujúci projekt!
   S pozdravom žiaci Spojenej školy Tilgnerovej.
 • Bodovali sme na najprestížnejšej súťaži svojho druhu na Slovensku - prednese slovenskej poézie!

  13.2. sa pod záštitou ministra Petra Plavčana konalo v Zichyho paláci celobratislavské kolo recitačnej súťaže Návraty poézie Andreja Sládkoviča.

  Organizátorkou a autorkou súťaže je Mária Reháková, ktorá zdôrazňuje význam Sládkovičovej tvorby a to nielen tej umeleckej, ale aj pastoračnej a filozofickej.

  Recitačné preteky v prednese slovenskej poézie nám však pripomínajú kultúrne dedičstvo aj našich ďalších literárnych velikánov. Súťaž, ktorej finálové kolo sa každoročne organizuje v Banskej Bystrici, je považovaná za najprestížnejšie podujatie tohto druhu na Slovensku.

  Našu školu reprezentovali v kategórii starší žiaci a juniori študenti Kristián Spevák (P.A) a Ivan Greguš (4.Ab).

  Ivan, so svojou vlastnou básňou Bystrinôčka je to, zaujal natoľko, že mu odborná porota, v ktorej nechýbali osobnosti ako J.Sarvaš, M.Kráľovičová, F.Kovár, Š.Bučko, udelili 3. miesto v súťaži.

  Študentom ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy a blahoželáme k úspechu.

  Mgr. Ivana Reviliaková

 • Grantový program Stredoškoláci do sveta

  Získaj grant na štúdium v zahraničí od Tatrabanky

  SSDS_kriteria_2017.pdf    SSDS_POS_2017.pdf

 • Dejepisná olympiáda

  Úspešne sme zabojovali na Školskom kole Dejepisnej olympiády! Viac info tu.

 • Mikulášske prekvapenie na Tilgnerke!
 • Festival nórskeho lososa na Tilgnerke

  Na Mikuláša boli v našej škole nie len sladkosti z obchodu, ale aj chutné jedlá z lososa a špaldový perník. Na príprave obeda sa podieľala 4.A. V spolupráci s Veľvyslanectvom Nórskeho kráľovstva na Slovensku sme na Mikuláša potešili žiakov nie len dobrým obedom, ale aj koncertom Dominiky Mirgovej surprise Pán šéfkuchár navrhol a spolu s deťmi a pani kuchárkami pripravil takéto menu: Špagety s lososovou omáčkou, Zapekaný losos s bešamelom a Losos v citrónovej omáčke s pórom na prírodno. Bolo to výborné! Tešíme sa, že prišlo ochutnať aj veľa rodičov a mnohým sme sľúbili recepty, ktoré do Vianoc doplníme :-) fotky

 • Olympiáda zo slovenského jazyka
  15. 11. 2016

  Vybojovali sme 1. miesto na olympiáde zo slovenského jazyka v okresnom kole!

  Hanka Hrmová z kvarty B dnes súťažila so svojimi rovnesníkmi zo škôl 4. okresu o postup do krajského kola olympiády zo slovenského jazyka v kategórii C. V konkurencii, ktorá bola najtvrdšia v prvej - teoretickej časti, obstála najlepšie. Transformácia textu na slohový útvar a rečnícky prejav boli tvrdým orieškom pre všetkých účastníkov. Hanka to zvládla výborne.

  Blahoželáme a držíme palce na krajskom kole!

 • Viem, čím budem a prečo

  Vyhrali sme 2. miesto v celoslovenskej literárno-výtvarnej súťaži: Viem, čím budem a prečo!!!

  Artur Martin Hric z 1.Ab bilingválnej sekcie pre našu školu vybojoval so svojou esejou o vysnívanom povolaní nádherné umiestnenie. Jeho prácu si budete môcť prečítať na veľtrhu Bibliotéka a Pedagogika v bratislavskej Inchebe.

  Blahoželáme!!!

 • Škola priateľská k deťom

  Naša škola sa už od septembra 2015 zapojila pod iniciatívou Predmetovej komisie dejepis - občianska náuka do projektu UNICEF Škola priateľská k deťom. Naši žiaci sa podieľajú na chode školy v Žiackej rade, tvoria svoj časopis Tilgnerka a ovládajú aj svoje povinnosti, aj svoje práva, napríklad čo robiť, ak by mal niekto problem s rodičom, šikanou, zlými známkami …

  Cieľom programu je vytvoriť v školách také prostredie, v ktorom sa každé dieťa cíti bezpečne, dobre, sebaisto a do ktorého chodí s radosťou. Práva dieťaťa sú v centre záujmu programu., kľúčové sú participácia, rešpekt, zodpovednosť. Škola priateľská k deťom nielen učí o právach dieťaťa, ale nimi aj žije. Nastavuje rámec fungovania medzi deťmi, pedagógmi a rodičmi.

  Nezabúdame ani na propagáciu Linky detskej istoty. Viac priamo na http://www.unicef.sk/skoly/skola-priatelska-k-detom.

  PhDr. A. Hlavinková

 • Beh Devínskou Kobylou

  Minuloročné víťazstvo obhájené!!!

  Aj tento rok sa naša Tilgnerka umiestnila na 1. mieste v súťaži škôl.

  Ďakujeme všetkým zúčastneným bežcom yes

  výsledky + foto

 • Florbalové krúžky - II. a III. stupeň

  Od pondelka 17.10. 2016 budú florbalové krúžky z dôvodu rekonštrukcie telocviční na SŠ Tilgnerova prebiehať v telocvični FKM Karlova Ves, ktorá sa nachádza v areáli FKM Karlova Ves, oproti zastávke autobusov na ulici Molecova.

  Časy krúžkov sa nemenia. Mladší žiaci: 14:00 - 15:00 hod. Odchod zo školy: 13:50 hod.- spoločne. Zraz bude pred kabinetom TV. Po skončení krúžku je odchod samostatne.

  Starší žiaci: 15:00 - 16:00 hod. Príchod aj odchod je samostatne. Kto nemá hokejku príde si zobrať školskú po 4. vyučov. hod.

  Predpokladaná doba trvania rekonštrukcie telocviční je 6.-8. týždňov.