• Múzeum, galéria, divadlo

•  Triedy 9. A a kvarta A, B navštívili Petržalské bunkre.
          •  Seminaristi z dejepisu absolvovali vzdelávací program Obnova bratislavského hradu. Lektorský výklad s interaktívnymi prvkami sprostredkoval študentom najstaršie dejiny Bratislavského hradu v kontexte slovenských dejín. Osídlenie nášho územia keltskými kmeňmi, vplyv rímskej ríše, ale aj kultúra ľudí doby kamennej poznačili históriu a kultúru nášho národa. Najnovšie archeologické nálezy dokumentujú multikultúrny charakter mesta Bratislavy a dokazujú mimoriadny význam tohto miesta v súvislosti s dejinnými udalosťami Európy.
          • Seminaristi z dejepisu a kvartáni navštívili Židovské múzeum. Tu im bol poskytnutý odborný výklad týkajúci sa židovských dejín i problematiky židovstva.
          •  Piataci navštívili Detské múzeum - interaktívnu výstavu „O troch centoch“. Pomocou sporiacich kariet a vedomostnej vkladnej knižky žiaci plnili úlohy v stanovištiach, a tým zarábali peniaze, sporili, nakupovali za ne v obchode alebo investovali na burze. Naučili sa, že peňazí nie je dostatok a musíme podnikať rôzne kroky na ich zarobenie. Zistia však aj to, že v živote je dôležité priateľstvo, zdravie a šťastie, ktoré sa kúpiť nedajú.

2011

• Návšteva výstavy Zrod nového Slovenska - (ťažký) zrod moderného životného štýlu 1918 – 1949. Slovenská národná galéria predstavuje fotografie, maľby i filmy, ktoré zachytávajú kľúčové obdobie, keď sa vidiecka a poľnohospodárska spoločnosť menila na modernú krajinu. Seminaristi z dejepisu na výstave vypracovávali vopred zadané úlohy a na základe obrazových prameňov referovali o spôsobe života na Slovensku.
          •  Triedy oktáva A a oktáva B si pozreli výstavy Zrod nového SlovenskaIron applause. Ústrednou témou výstavy Iron applause je fenomén potlesku. Výstava predstavuje kurátorský výber diel z vyše štyristo finalistov a víťazov ocenení v rámci celého networku.
          •  Seminaristi z dejepisu navštívili Archeologické múzeum v Bratislave. Ich úlohou bolo vyplniť pracovný zošit zostavený k výstave Najstaršie dejiny Slovenska. Študenti, usadení v slovanskej polozemnici, si pozreli videoprojekciu o Slovanoch.
          •  Návšteva podujatia Mesiac fotografie. Študenti si mohli pozrieť prehliadku svetových fotografií.
          • Seminaristi z dejepisu sa zúčastnili divadelného predstavenia Stalo sa 1. septembra v  SND. Hra poukazuje na vplyv doby na správanie sa človeka. Hra zachytáva obdobie od roku 1945 až po pád komunizmu na Slovensku.
          • Seminaristi z dejepisu sa zúčastnili divadelného predstavenia Komunizmus v divadle Aréna. Hra poukazuje na vplyv komunizmu na život jedinca.

2010

• Seminaristi z dejín umenia navštívili výstavu Stredoeurópske barokové maliarstvo a sochárstvo, výstava C. Majerníka.
          •  Seminaristi z dejepisu navštívili slovenský národný archív – pracovníci v archíve ich oboznámili s prácou archivára, ukázali najstaršie listiny a zároveň ich previedli výstavou História pergamenu.
          •  Septima A navštívila výstavu Oslobodenie Slovenska v SNM. Výstava sa zameriavala na SNP. Študenti vypracovávali vopred zadané úlohy.
          • Seminaristi z dejín umenia navštívili vo Viedni galériu Albertinu, kde boli vystavené obrazy Picassa a Michelangela.
          • Návšteva Detského múzea. Žiaci 5. C a 5. D sa zúčastnili na výstave staroveké Grécko.
          •  Oktáva A navštívila divadelné predstavenie v SND Stalo sa 1. septembra. Dej  sa odohráva na pozadí udalostí z rokov 1938 – 1968.

2009

• Septima A navštívila SNM - Výstava Povstalecké nebo - Vzdelávací program rozvíjajúci schopnosť samostatného skúmania a interpretácie historických prameňov prebiehal v dvoch fázach. V prvej sa študenti oboznámili s priebehom a základnými politickými a vojenskými východiskami Slovenského národného povstania. V druhej fáze v skupinkách skúmali súbor historických prameňov súvisiacich s touto problematikou a s pomocou múzejného pedagóga interpretovali pramene. Cieľom programu bolo  sprostredkovať študentom aspekty SNP a jeho interpretácie v rôznych obdobiach 2. polovice 20. storočia.
          •  Seminaristi z dejepisu navštívili SNM Archeologické múzeum - Najstaršie dejiny Slovenska, Dejiny a kultúra karpatských Nemcov, Tá pravá šálka kávy, Lapidárium - Expozícia kamenných artefaktov z doby rímskej a stredoveku pochádzajúcich z archeologických výskumov a zbierok SNM.
          • Oktávani navštívili Múzeum Milana Dobeša a výstavné priestory SOGY.
          •  Návšteva predstavenia Komunizmus so seminaristami z dejepisu.
          • Študenti oktávy navštívili divadelné predstavenie Tiso.

• Žiaci 9. A navštívili SNM - výstava Ako sme žili.
          • Seminaristi z dejín umenia navštívili Belveder a Dóm sv. Štefana.
          • Študenti oktávy sa zúčastnili na výstave k roku 1968 v Pálfiho paláci.