• Projekty a súťaže

2011

•  Osvedčilo sa projektové vyučovanie v rámci dejepisu a občianskej náuky. Veľmi dobré boli projekty RenesanciaVeľká Morava. Žiaci kreatívne znázornili svoje predstavy na občianskej výchove v rámci projektu Škola snov.
          •  Študenti semináru z ekonómie sa zúčastnili súťaže Banky v akcii. Umiestnili sa na 2. mieste.
          •  Študent septimy A sa zapojil do SOČ s prácou Parížska škola. V rámci krajského kola získal mimoriadne ocenenie poroty.
          • Študenti sexty A a sexty B vytvárali projekty z celoročného učiva dejepisu. Mnohé z nich dosiahli vysokú úroveň a v budúcnosti budú slúžiť ako dobrá pomôcka na vyučovaní. Študenti napr. natočili krátky film o Napoleonovi, v ktorom si aj sami zahrali. Pracovali v Powerpointe a informácie dopĺňali filmovými ukážkami, spravili anketu a objasňovali pozadie istej historickej udalosti alebo za pomoci hudby a výtvarného umenia prechádzali jednotlivými obdobiami, čím sa snažili zachytiť zmenu názorov a spoločenských postojov.
          • Študenti kvinty B výborne odprezentovali projekt Cesta do staroveku. Vyrobili maketu zikkuratu, obliekli sa do čínskeho odevu, prezentovali videoukážky, predviedli scénky.

2010

•  Celosvetová súťaž kreativity Odysea mysle. Študenti riešia problémové úlohy a hľadajú rôzne riešenia. Z našej školy sa na národnom kole súťaže zúčastnili tri tímy. Tímy boli rozdelené podľa veku. Z našej školy to boli sekundáni, terciáni, kvartáni, ale aj sextáni, v celkovom počte 17 študentov. Najlepšie uspel tím sextánov (3. miesto), ktorí zdramatizovali hľadanie historického pokladu – Blatnický meč.
          •  Zapojenie sa do projektovej súťaže Historia magistra vitae s tohtoročnou témou Príroda v službách človeka. Žiaci tercie A a sekundy A vyrobili gilotínu, spracovali projekt Výroba chleba v minulosti a dnes, dejiny poľnohospodárstva. Žiaci, ktorých projekty boli poslané do súťaže, sa zúčastnili výletu na Sandberg.

2009

• Vstaň a urob niečo.  Triedy septima A, B a oktáva A, B sa zapojili do programu podpory Miléniových Rozvojových cieľov – Odstrániť extrémnu chudobu a hlad; Dosiahnuť všeobecné základné vzdelanie; Podporiť rodovú rovnosť a posilniť postavenie žien; Znížiť detskú úmrtnosť; Zlepšiť zdravotný stav matiek;  Bojovať s HIV; maláriou a ďalšími chorobami; Zabezpečiť udržateľnosť životného prostredia; Vytvárať globálne partnerstvo pre rozvoj.
          •  Študenti sa zapojili do projektu UNICEF.