Škola priateľská k deťom

Milí rodičia,

naša škola sa už tretí rok zapája do projektu Škola priateľská k deťom. Cieľom projektu Škola priateľská k deťom je vytvoriť v školách také prostredie, v ktorom sa každé dieťa cíti bezpečne, dobre, sebaisto a do ktorého chodí s radosťou. Práva dieťaťa sú v centre záujmu. Kľúčovými sú participácia, rešpekt, zodpovednosť. Škola priateľská k deťom nielen učí o právach dieťaťa, ale nimi aj žije. Nastavuje rámec fungovania medzi deťmi, pedagógmi a rodičmi.

V našej škole to konkrétne znamená hlavne spoluprácu starších a mladších ročníkov cez projekt Starší mladším na rôznych predmetoch. Ďalej je to voľba žiackeho Školského parlamentu, ktorý sa podieľa na tvorbe Vnútorného poriadku školy a organizuje celoškolské akcie pre žiakov. Rovnako cez tento  projekt organizujeme rôzne besedy, exkurzie, akcie, napr. aj zbierky pre UNICEF Snehová vločka či Modrý gombík. Celý projekt prebieha pod záštitou UNICEF. Viac info nájdete na stránke www.unicef.sk, ale aj na našej školskej stránke – predmety – dejepis  a aj na FB Spojená škola Tilgnerova.

PhDr. Adriana Hlavinková

koordinátor projektu