• Škodlivé látky

• Naši žiaci zažili úžasnú prednášku o škodlivých látkach od známej odborníčky

Pani doktorka MUDr. Monika Laššánová z Farmakologického ústavu Lekárskej fakulty Univerzity Komenského, ktorá obyčajne prednáša študentom medicíny na vysokej škole, prijala naše pozvanie a prišla porozprávať žiakom z prímy A a prímy B o látkach škodlivých na organizmus.

Pôsobivá prednáška vyvolala naozaj záujem a množstvo zvedavých otázok. Žiaci sa mohli dozvedieť všeličo zaujímavé o tom ako naozaj škodlivo vplývajú na telo nielen drogy, alkohol, cigarety ale aj momentálne veľmi obľúbené energetické nápoje.

Prednáška žiakov naozaj zaujala. Ďalší deň sa príbehy z diskotéky o nasypanej droge objavili aj vo vypracovaní zadanej úlohy "Pitvy kvetu". ... :)

Okrem tejto prednášky si primáni mohli vypočuť informácie na podobnú tému aj od septimánov, ktorí im rozprávali o energetických nápojoch a o umelých sladidlách a ich zlom vplyve na organizmus

Ešte raz veľmi pekne ďakujeme!!!!