Informácie výchovnej poradkyne pre Gymnázium p. Rácovej pre rodičov žiakov 5. roč. našej školy

Postup pri podávaní prihlášky na osemročné gymnázium

1. Žiak, ktorý má záujem o štúdium na osemročnom gymnáziu v šk. r. 2017 /2018 dostane na začiatku novembra (7. - 8.11.2016) dotazník: Údaje k prihláške, ktorý odovzdá VP Rácovej najneskôr do 21.11. 2016 (z dôvodu spracovania údajov do programu Proforient)

1. Na základe vyplneného dotazníka: Údaje k prihláške VP Rácová pripraví /vyplní prihlášky, ktoré žiaci dostanú v škole  v marci 2017 (presný dátum oznámi deťom a bude uverejnený na stránke školy).

V prípade neprítomnosti žiaka je nutné si vyzdvihnúť prihlášku osobne u VP Rácovej.

(Žiaci, ktorí majú záujem o školy, ktoré vyžadujú talentovú skúšku dostanú prihlášku už vo februári).

Po prinesení domov je potrebné prihlášky:

- skontrolovať -nesprávny údaj je možné vybieliť a napísať správne alebo sa osobne zastaviť u p. Rácovej - stretnutie si treba dohodnúť : andrea.racova@tilgnerka.edu.sk

- doplniť do prihlášky: telefónny kontakt a e-mail na rodiča

- doplniť: podpis žiaka, podpis rodiča a všetci žiaci aj lekárske potvrdenie (pečiatka, podpis a dátum)

- ak škola berie do úvahy olympiády a súťaže (bude zverejnené na stránkach škôl najneskôr do 31.3.2017), je potrebné pripnúť diplom alebo iné potvrdenie o umiestnení v okresnom, krajskom alebo celoslovenskom kole k prihláške. (p. Rácová vyplní potom bod 13 v prihláške)

-  v prípade telesného postihnutia tiež nahlásiť informáciu p. Rácovej, ktorá prepíše kódy v prihláške bod 9 a 10

Poruchy učenia školy neberú do úvahy, nakoľko osemročné gymnázium je výberová škola.

1. Potvrdenú, doplnenú a skontrolovanú prihlášku priniesť výchovnej poradkyni najneskôr do pondelka - 3. apríla 2017
  2. Následne budú prihlášky potvrdené školou a odoslané na 8-ročné gymnázia.

Dôležité upozornenia:

• žiak si môže podať najviac 2 prihlášky na osemročné gymnáziá
  • zmenu školy alebo termínu, ktorý ste zadali v novembri je potrebné prekonzultovať s VP Rácovou osobne / mailom, nakoľko údaje sú zadávané do programu Proforient.

Termíny prijímacích skúšok na osemročné gymnáziá pre školský rok 2017/2018:

Talentové skúšky: 25. marca – 15. apríla 2017

1. kolo prijímacích skúšok: 9. mája 2017  a 11. mája 2017