spojená škola, tilgnerova 14, 841 05 bratislava

základná škola, gymnázium

Vážení rodičia,

od 1. novembra 2012 sa začne realizovať v triedach prvých ročníkov  ZŠ dohodnutá spolupráca školy so Slovenským zväzom akrobatického rock´n´rollu pri vyučovaní telesnej výchovy so zameraním na všeobecnú pohybovú prípravu, gymnastiku a tanečnú prípravu.

Každý týždeň, na jednej hodine telesnej výchovy bude s deťmi (za prítomnosti triednej učiteľky) pracovať Mgr. Petra Čaplová, PhD, odborná asistentka Katedry gymnastiky FTVŠ UK, ktorá pracuje s deťmi ako trénerka už desať rokov.

Cieľom tejto spolupráce je rozvíjať v deťoch ich pohybové schopnosti, cvičiť ich v obratnosti a podporiť v nich záujem o pravidelné športovanie.

Deti absolvujú základné spevňovacie cvičenia na správne držanie tela a rovnováhu. Okrem rôznych druhov cvičení, ktoré korešpondujú s učebnými osnovami telesnej výchovy pre prvý ročník základnej školy sa deti naučia aj počúvať hudbu a zladiť ju s pohybom. V prípade záujmu rodičov môžeme zorganizovať počas školského roka otvorenú hodinu.

Na konci školského roka sa uskutoční vystúpenie pre rodičov, na ktorom budú deti prezentovať všetko čo sa naučili.

V Bratislave dňa 19.10.2012

PhDr. Alena Turčanová