Hlavná stránka O škole Školský e-mail Preukaz ISIC/Euro<26 ELearning Zmluvy, faktúry Verejné obstarávanie 2% dane Kontakt Verzia pre mobily

Spojená škola, Tilgnerova 14, 841 05 Bratislava

Podmienky a kritériá prijímacieho konania do prvého ročníka päťročného denného štúdia v bilingválnej slovensko-anglickej sekcii pre školský rok 2017/2018

V súlade so zákonom č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov určujem podmienky na štúdium na gymnáziu na Spojenej škole, Tilgnerova 14, 841 05 Bratislava.

Kód gymnázia: 710147663

Kód študijného odboru: 7902 J 74

V školskom roku 2017/2018 otvárame 1 triedu prvého ročníka päťročného denného štúdia v bilingválnej slovensko-anglickej sekcii s počtom žiakov 30.

Prijímacie skúšky je povinný/á vykonať každý/á žiak/žiačka, ktorý/á zaregistruje prihlášku na Spojenej škole Tilgnerova 14, Bratislava do 28. februára 2017.

Pozvánka na prijímacie skúšky bude zaslaná najneskôr 5 dní pred konaním skúšok t.j. 21. marca 2017 na adresu zákonného zástupcu uvedenú v prihláške.

Termín prijímacej skúšky: 27. marec 2017

Forma, organizácia a dĺžka prijímacích skúšok:

• Písomná skúška zo slovenského jazyka a literatúry – 50 minút
  • Písomná skúška z matematiky – 50 minút
  • Test na overenie všeobecných jazykových a študijných predpokladov – 30 minút

Rozsah prijímacej skúšky: podľa štátneho vzdelávacieho programu pre 2. stupeň základnej školy ISCED 2. (viď okruh tém)

Kritériá na úspešné vykonanie prijímacej skúšky:

Uchádzač/uchádzačka úspešne vykonal/a prijímaciu skúšku, ak dosiahol/a minimálne 50 % bodov z matematiky a súčasne aj minimálne 50 % bodov zo slovenského jazyka a literatúry. Ak uchádzač/uchádzačka získal/a menej ako 50 % bodov z matematiky alebo zo slovenského jazyka a literatúry, prípadne z oboch predmetov znamená to, že nevyhovel/a požiadavkám prijímacej skúšky.

Kritéria na prijatie:

Uchádzačom, ktorí úspešne vykonajú prijímacie skúšky zo slovenského jazyka a literatúry a z matematiky sa do celkového hodnotenia započítava:

• Počet bodov, ktoré získal/a na teste na overenie všeobecných jazykových a študijných predpokladov
  • Za prospech zo ZŠ – priemer 1,00 = 10 bodov, priemer do 1,5 = 5 bodov

(priemer do 1,5 sa počíta z povinných vyučovacích predmetov okrem predmetov s výchovným zameraním a žiak nesmie mať známku 3 zo žiadneho predmetu, ani nesmie mať zníženú známku zo správania)

Deviataci: 8. ročník – druhý polrok, 9. ročník – prvý polrok

ôsmaci: 7. ročník – druhý polrok, 8. ročník – prvý polrok

• Za umiestnenie na 1. – 3. mieste okresného kola z predmetových olympiád za školský rok 2015/2016, resp. 2016/2017 = 5 bodov
  • Za umiestnenie na 1. – 3. mieste na úrovni kraja a vyšších kôl za školský rok 2015/2016, resp. 2016/2017 = 10 bodov.

Umiestnenie musí byť doložené originálom diplomu resp. osvedčenia o umiestnení najneskôr do 27. marca 2017 do 14.00 h.

Maximálny počet bodov, ktoré môže uchádzač/uchádzačka získať:

• Slovenský jazyk a literatúra = 50 bodov
  • Matematika = 50 bodov
  • Test všeobecných jazykových a študijných predpokladov = 30 bodov
  • Za prospech = 20 bodov
  • Za umiestnenie na olympiáde = 20 bodov
  • Spolu = 170 bodov

V prípade, že viacerí žiaci budú rovnako vyhovovať podmienkam prijímacieho konania, budú postupne uplatnené tieto kritériá:

1. V zmysle § 67 ods. 3 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov bude prednostne prijatý/á uchádzač/uchádzačka, ktorý/á má podľa rozhodnutia posudkovej komisie sociálneho zabezpečenia zmenenú pracovnú schopnosť.

Ďalej bude prednostne prijatý/á uchádzač/ka, ktorý/á:

1. Dosiahol/a vyšší počet bodov v teste na overenie všeobecných jazykových a študijných predpokladov.
  2. Dosiahol/a vyšší počet bodov v matematike.
  3. Dosiahol/a vyšší počet bodov v slovenskom jazyku a literatúre.

Neúčasť na prijímacích skúškach (ochorenie – doklad od lekára nesmie byť starší ako 3 dni) treba oznámiť telefonicky a písomné potvrdenie od lekára  treba doručiť najneskôr do 28. marca 2017 do 8.30 h. na riaditeľstvo školy.

Počet prijatých uchádzačov bude znížený o počet ospravedlnených neprítomných uchádzačov. Po vykonaní skúšok v náhradnom termíne bude uchádzač zaradený do poradia podľa získaných bodov.

Výsledky prijímacích skúšok budú zverejnené do 3 pracovných dní, t.j. do 30. marca 2017 do 15.00 h na hlavnom vchode školy a na stránke školy.

Zápis prijatých uchádzačov:

Zápis prijatého uchádzača je povinný vykonať jeho zákonný zástupca na sekretariáte školy v úradných hodinách najneskôr do 7. apríla 2017.

Pri zápise je potrebné predložiť:

• rozhodnutie o prijatí na štúdium
  • preukaz totožnosti zákonného zástupcu
  • zápisný lístok.

Ak sa uchádzač o štúdium nezapíše do určeného termínu je rozhodnutie, podľa ktorého bol prijatý na štúdium neplatné.

Bratislava, 30.11.2016                                         PhDr. Alena Turčanová

riaditeľka