Prváci Druháci

Prváci

Mikuláš u prváčikov, 1.časť

Všetkým deťom sa rozžiaria očká, keď začujú slovo Mikuláš. Rátajú dni v kalendári, kedy bude deň D, či príde Mikuláš.

6. december je z tohto dôvodu najmä sviatkom detí v predvianočnom období, v čase adventu.

U prváčikov Tilgneráčikov aj tento rok zavítal Mikuláš so svojou družinou, svojimi pomocníkmi. S cukríkmi i uhlím. Za básničku, či pesničku dostali deti darček, prekvapenie.

Pre prváčatá to bolo obrovské prekvapenie. Jasali i kričali, no s úsmevom na tváričke.

Ešte zopár fotiek na zvečnenie, pamiatku.

S radosťou sa tešili z dnešného dňa a zvedaví odchádzali domov, či aj tam niečo nájdu.

Deviatakom krásne ďakujeme za milé prekvapenie!

Za prvé triedy, D. Švecová.

BRATISLAVSKÉ BÁBKOVÉ DIVADLO

V predvianočnom čase sa dejú skutočné zázraky.

O tom sa presvedčili aj prváčikovia Tilgneráčikovia v utorok 1.decembra 2015 vo svojej telocvični.

Došlo k ním Bratislavské bábkové divadlo s predstavením VIANOČNÁ POHĽADNICA, kde ožil starý fotoaparát i vianočný album s množstvom fotografií. Vyrozprávali nám svoje veselé i dojímavé príbehy.

Bolo to predstavenie o kamarátstve a blízkosti, ako to má byť vo vianočných príbehoch. Deťom sa veľmi páčilo a srdiečka potešilo.

Krásne ďakujeme BBD za milú návštevu u nás.

Za všetkých prváčikov, D. Švecová

Pasovanie za prvákov

V piatok 2. 10. 2015, presne mesiac od zacatia sk. r. 2015/16, pani vychovavatelky
(D. Kovarova, R. Matuzna, M. Palkovicova, R. Kucharova a M. Zitnakova) piatich prvackych tried pripravili pre svojich ziacikov Tilgneracikov:  prvu velku skolsku akciu -  PASOVANIE ZA PRVAKOV.
Nechybali na nej zvedave ocka s usmiatymi tvarickami prvacikov a bohaty program ako sa patri.
Udalost sa vydarila. Spokojnost vladla u malych i velkych ;-) .

Odkaz na fotogalériu: http://tilgnerka.edupage.org/photos/?photo=forms/2033061&gallery=1

Školský výlet na Červený Kameň  a do jaskyne Driny

FOTO

12. júna 2013 sa vybrali autobusmi všetky triedy prvákov so svojimi p. učiteľkami

a p.vychovávateľkami na školský výlet na Červený Kameň.

Počasie prialo a radosť z očakávaného výletu stúpala. Cesta ubehla rýchlo.

Dorazili sme na Červený Kameň, o ktorom sa vraví:

Hrad pôvodne začali stavať na vrchu Kukla, ale horské víly ho v noci preniesli zo svojho brda za dolinu Gidry, na miesto, kde bol potom dobudovaný a kde stojí podnes.

Povesť, legenda, či skutočnosť? Odpoveď nám prezradili odborníci – sprievodcovia. Prváci im kládli ďalšie zvedavé otázky: ako sa na hrade spalo, kúrilo, či varilo,...? Jedným slovom, ako sa tu žilo.

Po bohatom výklade sprievodcov hradom nasledovali sokoliari. Krásna ukážka ich práce s dravými vtákmi, výstava dravcov, ktorí sú v ohrození a množstvo informácií o ich živote.

Triedy 1. B s 1. D sa zašli schladiť do neďalekej jaskyne Driny. Je jedinou jaskyňou sprístupnenou na západnom Slovensku. Nie je veľká, ani dlhá (má 680m), ale krásna svojou výzdobou. Má stálu vlhkosť cca 95%, teplotu cca 7,5st. a dostatok kalcia. Sprievodca nám na záver prezradil, že prehliadka jaskyne je prospešná aj pre naše telo – dýchacie cesty, akoby  sme dostali jednu injekciu kalcia J.

Bolo výborne.

Triedy 1. ročníkov

KARNEVAL - FAŠIANGY

Kde bolo, tam bolo,

bola jedna školička

a v nej vyšše 90 žiačok a žiačikov.

Chcelo sa im učiť a vzdelávať sa,

cibriť hlávky a robiť tým radosť

všetkým blízkym.

Prišlo obdobie veselosti a radosti,

ČAS FAŠIANGOV,

čas šišiek od starých mám, čas masiek

a dobrej hudby.

Rozhodli sa zabaviť!

Z nenápadných žiačok a žiačikov

sa stali očarujúce princezné

a odvážni hrdinovia z rozprávok

pre malých i veľkých.

Podarilo sa im to v popoludňajších hodinách

s chuťou a radosťou,

ako sa to na prvákov patrí.

ŠKD,  február 2014

Športuchtiví prváci

FOTO

Ako po minulé roky, aj v tomto školskom roku 2013/14 sa športuchtiví prváci v ŠKD zúčastnili a úspešne absolvovali ponúkané kurzy - kurz korčuľovania (v októbri 2013) a kurz lyžovania (vo februári 2014).

Už teraz sa tešia na ďalší kurz – kurz plávania.

MIKULÁŠ 2013 - FOTO

ÚĽUV 2013/2014

LEPŠIE RAZ ZAŽIŤ

AKO STOKRÁT POČUŤ

O tom sa presvedčili aj prváci z 1. D

na tvorivých dielňach zážitkovou formou vyučovania

v stredu,

13. novembra 2013

v Regionálnom centre remesiel  ÚĽUV

na Obchodnej ul. 64 v Bratislave.

Vyskúšali si prácu s hlinou, textilom

a maľbu na sklo.

DOPRAVNÉ IHRISKO

FOTO

Jazdím, jazdíš, jazdíme,... Ale ako?

Hlavne bezpečne, bez nehody a úrazu.

Aké pravidlá a dopravné značky

na cestách platia, ako fungujú semafory, ako sa majú radiť cyklisti i chodci a mnoho ďalšieho sa dozvedeli a vyskúšali si naši prváci v malom „detskom mestečku“ na Dopravnom ihrisku v Dúbravke v sprievode pani učiteliek a vychovávateliek v treťom októbrovom týždni v dopoludňajších hodinách.

1.A, 1.B, 1.C a 1.D

Mgr. Dana Švecová