Hlavná stránka O škole Školský e-mail Preukaz ISIC/Euro<26 ELearning Zmluvy, faktúry Verejné obstarávanie 2% dane Kontakt Verzia pre mobily
Prijímacie konanie

Talentové skúšky pre 8. a 9.ročník

• riaditelia stredných škôl vyvesia dátumy skúšok na webovú stránku do 1. februára
  • prihlášky dostanú žiaci s výpisom klasifikácie za I. polrok – môžu si podať 2 prihlášky
  • prihlášky prinesú žiaci späť do školy do 14. februára 2017
  • ZŠ odošle prihlášky na stredné školy do 28. februára 2017 (v čase od 20.2. do 24.2.2017 sú jarné prázdniny)

Talentové skúšky sa konajú v čase od 25. marca do 15. apríla 2017

• žiaci 8. ročníka môžu ísť len na 5-ročné gymnáziá a OA Hrobákova /NEJ/
  • žiaci 9. ročníka si môžu podať prihlášky aj na 4-ročné stredné školy, ktoré si vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu
  • na väčšine škôl sa píšu písomné práce z matematiky a slovenského jazyka
  • u nás + psychologický test – spôsobilosť na štúdium

9.ročník  -  TESTOVANIE 9   5. apríla 2017 (streda)

Májové termíny pre 9.ročník

• riaditelia stredných škôl vyvesia na webovú stránku študijné odbory do konca marca
  • prihlášky na strednú školu dostanú žiaci 21. marca 2017 (bez výsledkov T9)
  • výsledky Testovania 9 si SŠ vyžiadajú zo Školského výpočtového strediska
  • prihlášky prinesú späť do vlastnej školy do 4. apríla 2017 (od 13.4. do 18.4.2017 sú veľkonočné prázdniny a do 11.4.2017 musím urobiť export informácií – stav prihlášok na SŠ do ŠVS)
  • prihláška musí byť podpísaná zákonnými zástupcami žiaka, žiakom a potvrdená lekárom
  • do 20. apríla odošle základná škola prihlášky na stredné školy

1. kolo prijímacích pohovorov je 9. mája 2017 a 11. mája 2017

2. kolo 20. 6. 2017

Žiaci sú prijímaní na základe výsledkov prijímacích skúšok. Oslobodení od prijímacích skúšok môžu byť žiaci, ktorí dosiahli v Testovaní 9 v každom predmete 90% a viac. Prijímacie skúšky nemusia robiť žiaci, ktorí sa uchádzajú o štúdium v učebných odboroch.

Každý žiak dostane 2 prihlášky.

Pri neprijatí, po oznámení výsledku dajte, prosím, odvolanie.

Zápisné lístky

Zápis prijatého uchádzača  na SŠ je povinný vykonať jeho zákonný zástupca, ktorý si na ZŠ (proti podpisu) vyberie zápisný lístok.

POZOR! Zápisný lístok je len jeden originál, dobre ho uschovajte. Zákonný zástupca môže opätovne zápis zrušiť a zapísať žiaka na inú SŠ – 2x.

Užitočné stránky:

www.svs.edu.sk