Hlavná stránka O škole GDPR Školský e-mail ISIC/Euro<26 ELearning Zmluvy, faktúry Verejné obstarávanie 2% dane Kontakt Pracovné ponuky Verzia pre mobily
Navigácia

Chemické výpočty trochu inak

 

 

 

 

 

 

Chemické výpočty trochu inak

         Každý z nás, keď bol malý, sa tešil na chémiu. Pokusy, výbuchy a rôzne cvičenia, tak sme si to všetci predstavovali. No v chémii, ako v každom predmete, sa treba najprv prelúskať určitými základmi, teóriou a až tak sa dá pokračovať.  

      Nám sa to už začína dariť. Pri kapitole Chemické výpočty, sme význam toho, čo počítame pochopili aj prakticky na cvičení z chémie. Veď každý z nás by si mal vedieť pripraviť 1 liter 3% roztoku octu pri zaváraní uhoriek, alebo 5% roztok cukru. Na praktickom cvičení sme si  spojili výpočty s bežným životom a už nám chýbali len uhorky alebo čerešne a mohli sme zavárať. 

        Úplné waaau pre nás bolo pripraviť chemickú show pre návštevu z projektu Coménius. Je pekné robiť efektné pokusy ako sodíkové jojo, sopku, horiace ruky, ničenie parazitov, gélovú sviečku, no vopred si treba  pripraviť vhodné chemikálie, pripraviť roztoky...to bez výpočtou zase  nejde, nachystať vhodnú hudbu a komentár je ako stvorené pre show.

Žiaci 2.A bilingválnej