Hlavná stránka O škole GDPR Školský e-mail ISIC/Euro<26 ELearning Zmluvy, faktúry Verejné obstarávanie 2% dane Kontakt Pracovné ponuky Verzia pre mobily
Navigácia
Tilgnerka na Bratislavskom krajskom festivale vedy a techniky Súťaže v riešení logických úloh a sudoku Deň otvorených dverí na Ústave molekulárnej biológie Deň otvorených dverí v Slovenskej akadémii vied zviditeľnil Tilgnerku Úspech aj na Celoslovenskom festivale vedy a techniky Objavujeme a bádame so Slovenskou akadémiou vied Chutná biológia Informatika - Etika - Sloh Telocvikárka na biológii Devínska Kobyla Škodlivé látky S robotmi na informatike SOČ Márnosť Šedivá! Projekty z hodín TECHNIKY 100. výročie vypuknutia 1.svetovej vojny Deň mlieka BUBO Významní Slováci - vyhodnotenie súťaže Informatika - 5. roč. Tilgnerka mala múzeum orgánov Vodárenské múzeum

Piatacká dobrodružná a botanická expedícia na Devínsku Kobylu

Devínska Kobyla je botanicky výnimočné územie. Na vlastné oči sa tu dajú vidieť druhy rastlín, ktoré nerastú nikdy inde na Slovensku, alebo sa vyskytujú len veľmi zriedka. Rovnako je zaujímavá aj tým, že kedysi to bolo dno oceána alebo pobrežie a aj dnes tu možno nájsť dôkazy v podobe skamenelín európskeho významu.

Devínska Kobyla a Sandberg sú najkrajšie na jar. Keďže piataci teraz preberajú lúčny ekosystém, rozhodli sme sa uvidieť poklady Devínskej Kobyly, o ktorej sme sa zatiaľ iba učili naživo.

Bol to krásny deň strávený naplno v prírode. Naučili sme sa a videli sme veľa nového a na koniec sme mali dokonca aj akčnú súťaž, kde sme si svoje novo získané vedomosti mohli potvrdiť.