Hlavná stránka O škole GDPR Školský e-mail ISIC/Euro<26 ELearning Zmluvy, faktúry Verejné obstarávanie 2% dane Kontakt Pracovné ponuky Verzia pre mobily
Navigácia
Tilgnerka na Bratislavskom krajskom festivale vedy a techniky Súťaže v riešení logických úloh a sudoku Deň otvorených dverí na Ústave molekulárnej biológie Deň otvorených dverí v Slovenskej akadémii vied zviditeľnil Tilgnerku Úspech aj na Celoslovenskom festivale vedy a techniky Objavujeme a bádame so Slovenskou akadémiou vied Chutná biológia Informatika - Etika - Sloh Telocvikárka na biológii Devínska Kobyla Škodlivé látky S robotmi na informatike SOČ Márnosť Šedivá! Projekty z hodín TECHNIKY 100. výročie vypuknutia 1.svetovej vojny Deň mlieka BUBO Významní Slováci - vyhodnotenie súťaže Informatika - 5. roč. Tilgnerka mala múzeum orgánov Vodárenské múzeum

Deň otvorených dverí na Ústave molekulárnej biológie      foto

Týždeň vedy a techniky sa snaží popularizovať vedu a techniku a povzbudiť študentov k objavovaniu sveta okolo nás.  A práve pri príležitosti Európskeho týždňa vedy a techniky navštívili v utorok 12. novembra 2013 seminaristi z biológie Slovenskú Akadémiu Vied, konkrétne Ústav molekulárnej biológie, ktorý organizoval deň otvorených dverí.

Študenti mali možnosť vidieť drahé prístroje a laboratória, diskutovať a čokoľvek sa pýtať osobností našej vedy, nakuknúť do mikroskopu, či do Petriho misiek s rôznymi naočkovanými baktériami. Zúčastnili sa tiež popularizačného semináru a vypočuli si dve úžasné prednášky.

Mgr. Matej Stano, PhD. s prednáškou "Kód života" priniesol fascinujúce informácie o DNA ako základnej nositeľke genetickej informácie a o tajomnom a geniálne fungujúcom genetickom kóde. RNDr. Ľubica Urbániková, CSc. rozprávala o tom, prečo potrebujeme poznať štruktúru proteínov a ako sa tieto informácie získavajú.  

Veda je jedno veľké dobrodružstvo. Myslím, že každý z nás si odniesol domov predsavzatie nikdy nevzdať objavovanie sveta okolo nás a pocit, že sme sa zase raz niečo nové a zaujímavé dozvedeli.