Hlavná stránka O škole GDPR Školský e-mail ISIC/Euro<26 ELearning Zmluvy, faktúry Verejné obstarávanie 2% dane Kontakt Pracovné ponuky Verzia pre mobily
Navigácia
Tilgnerka na Bratislavskom krajskom festivale vedy a techniky Súťaže v riešení logických úloh a sudoku Deň otvorených dverí na Ústave molekulárnej biológie Deň otvorených dverí v Slovenskej akadémii vied zviditeľnil Tilgnerku Úspech aj na Celoslovenskom festivale vedy a techniky Objavujeme a bádame so Slovenskou akadémiou vied Chutná biológia Informatika - Etika - Sloh Telocvikárka na biológii Devínska Kobyla Škodlivé látky S robotmi na informatike SOČ Márnosť Šedivá! Projekty z hodín TECHNIKY 100. výročie vypuknutia 1.svetovej vojny Deň mlieka BUBO Významní Slováci - vyhodnotenie súťaže Informatika - 5. roč. Tilgnerka mala múzeum orgánov Vodárenské múzeum

S robotmi na informatike

V jednu stredu si opäť raz odskúšali žiaci našej školy na informatike niečo iné a zaujímavé.

V spolupráci s Danielom Kováčom, študentom vysokej školy na  dostali žiaci zaujímavú úlohu, kde museli poprepájať vedomosti z fyziky aj z informatiky a za 25 minút poskladať čo najrýchlejšieho robota zo stavebnice Mindstorm. Súčiastky ako aj roboty nám boli zapožičané z jeho školy, aby bolo dosť pre každú skupinu.

Žiaci prišli na to, že rýchlosť ich robota môžu aj oni sami ovplyvniť: veľkosťou kolesa, prevodmi ale aj jeho hmotnosťou (čím je postavené auto ťažšie, tým pomalšie sa pohybuje).

Suverénne najrýchlejšieho robota napokon postavil "lego šialenec" z prímy B -  Martin Krúžek, ktorého robot porazil dokonca robotov z kvarty a zo sexty.