• Vzdelávanie

V modernej škole sa nevzdeláva len žiak, ale aj samotný učiteľ. Vzdelávanie zohľadňuje záujem učiteľa o rozšírenie si vedomostí v danej oblasti, no zároveň nevyhnutne prihliada na potreby žiaka. Výsledkom je uplatnenie moderných vyučovacích metód, ktoré zeefektívňujú vyučovací proces.

2012

•  Sústredenie + e-learning Multikultúrna výchova. Postupne dochádza k vypracovaniu zadaní a projektov k téme multikulturalizmus. Cieľom školenia je naučiť učiteľov ako pracovať so stereotypmi, predsudkami, uvedomiť si, ako vzniká nevraživosť voči iným ľuďom, pričom nemusí ísť nevyhnutne o príslušníka inej kultúry či národa, ale vôbec o niekoho, kto je „iný“ ako vyžaduje majoritná spoločnosť.
          •  Absolvovanie školenia Finančná gramotnosť.

•  Ukončenie vzdelávania zameraného na prácu s interaktívnou tabuľou.
          • Školenie v SNG – téma Ernest Zmeták. Oboznámenie sa so životom a  dielom umelca. Prehliadka výstavy sprevádzaná odborným výkladom.

2010

•  Absolvovanie školenia Modernizácia vzdelávacieho procesu na stredných školách.
          •  Školenie trénerov detských a mládežníckych tímov zameranej na rozvoj tvorivosti, kreativity a spolupráce.
          •  Absolvovanie semináru pre učiteľov dejepisu s témou SNP a národnooslobodzovací boj proti fašizmu s účasťou svedkov doby.

2009

• Pozvanie pre učiteľov na výstavu Tá pravá šálka kávy, kde boli okrem výstavy prezentované aktivity, ktoré pripravuje SNM.
          • SNM Prezentácia výstavy Povstalecké nebo pre učiteľov.
          •  Absolvovanie semináru Tvorba a vydávanie učebníc z občianskej náuky.
          •  Absolvovanie vzdelávacieho programu pre učiteľov dejepisu Od Prešporka po Bratislavu.

• Školenie FIT UČITEĽA.
          • Absolvovaný seminár k vyhláške MŠ SR 318/ 2008 metodika tvorby školského vzdelávacieho programu.
          • Absolvovaný seminár Umenie a kultúra.
          • Absolvovanie školenia Nemaj trému z extrému.
          • Absolvovaný seminár Návšteva u Apponyiho.