•        Matea Maletz na Celoštátnom kole Nemeckej olympiády

Úžasný úspech nemčinarov! Žiačka našej školy, Matea Maletz z Primy A, sa v silnej konkurencii na Celoštátnom kole Nemeckej olympiády umiestnila na krásnom 5. mieste. Matei prajeme mnoho ďalších úspechov v štúdiu a veríme, že aj nasledujúce roky bude hrdo reprezentovať našu školu!

•

V stredu 30.11.2022 sa vybraní žiaci našej školy prezenčne zúčastnili školského kola olympiády v nemeckom jazyku. Z celkového počtu 61 zúčastnených študentov, budú reprezentovať našu školu v okresnom kole títo študenti:

v kategórii 1A:     Mathias Černák (7.C), Aladár Mikolaj (6.B)

v kategórii 1B:     Martin Vdoviak a Hana Dubeková (obaja Kvarta A)

v kategórii 2A:     Tomáš Gers a Patrícia Styková (obaja Sexta A)

v kategórii 2B:     Richard Šandor (Oktáva B), Tereza Krajčírová (Septima A)

V kategórii 1C patrí prvé miesto Matei Maletz (Príma A) a v kategórii 2C Lukášovi Černému (Oktáva B). Obaja študenti postupujú do krajského kola.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a postupujícim prajeme veľa úspechov v ďalších kolách olympiády.

• Naučiť sa nemčinu hravo? Aj týmto heslom sa snažíme riadiť na vyučovacích hodinách. Naše p. učiteľky a žiaci využívajú okrem učebníc, zošitov a komunikačných hier na hodinách aj interaktívne aplikácie na spestrenie učenia sa. Jednou z nich je napríklad aj obľúbená aplikácia Wocabee, ktorá každoročne organizuje jazykový Wocabee šampionát.
        V tomto ročníku Wocabee šampionátu sa šikovní študenti našej Kvarty A pod vedením p. učiteľky Danky Budaiovej umiestnili na skvelom 3. mieste v okresnom kole tejto súťaže. Študentom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov (nielen) v učení sa nemčiny!

• Súťaže

•

Dňa 26. 11. 2021 sa vzhľadom na nepriaznivú pandemickú situáciu konalo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku online. Súťaže sa zúčastnilo 42 žiakov.

Víťazi jednotlivých kategórií, ktorí postúpili do okresného kola:

Lenka Ješkovská, Lucia Herbortová a Mathias Černák (1A),

Ivan Khandozhenko, Branislav Hulej, Marcus Černák a Martin Kozák (1B),

Alžbeta Tomková a Tereza Krajčírová (2A) ,

Roma Haraslín a Samuel Hodáň (2B)

16.2.2022 nás v krajskom kole ONJ reprezentovali Tereza Krajčírová (2A) a Lukáš Černý (SpB). Gratulujeme!