Stránky predmetovej komisie Nemecký jazyk

Jazykový kvet 2015

Dňa 19.3.2015 sa konalo krajské semifinále Jazykového kvetu 2015. Je to celoslovenská akreditovaná postupová súťaž v dvoch vetvách: poézia+próza a dráma. Cieľom súťaže je podpora učenia sa jazykov a aktívneho záujmu o jazyky, multilingvalizmu, prezentácia jazykových zručností detí a mládeže v rôzych cudzích jazykoch, motivácia a inšpirácia formou primeraného súťaživého prostredia. Za našu školu sa spomínanej súťaže zúčastnili Adam Vrbík (6.B) s prózou "Pappenberger" a Hana Tamara Žáková (6.A) s prózou "Vorstadtkrokodile". Hanka postúpila do krajského finálového kola, ktoré sa konalo v dňoch 16.-17. apríla 2015 a podarilo sa jej obsadiť krásne 3. miesto. Gratulujeme!