Hlavná stránka O škole Školský e-mail Preukaz ISIC/Euro<26 ELearning Zmluvy, faktúry Verejné obstarávanie 2% dane Kontakt Pracovné ponuky Verzia pre mobily
Navigácia
 • Mikulášske prekvapenie na Tilgnerke!
 • Festival nórskeho lososa na Tilgnerke

  Na Mikuláša boli v našej škole nie len sladkosti z obchodu, ale aj chutné jedlá z lososa a špaldový perník. Na príprave obeda sa podieľala 4.A. V spolupráci s Veľvyslanectvom Nórskeho kráľovstva na Slovensku sme na Mikuláša potešili žiakov nie len dobrým obedom, ale aj koncertom Dominiky Mirgovej surprise Pán šéfkuchár navrhol a spolu s deťmi a pani kuchárkami pripravil takéto menu: Špagety s lososovou omáčkou, Zapekaný losos s bešamelom a Losos v citrónovej omáčke s pórom na prírodno. Bolo to výborné! Tešíme sa, že prišlo ochutnať aj veľa rodičov a mnohým sme sľúbili recepty, ktoré do Vianoc doplníme :-) fotky

 • Olympiáda zo slovenského jazyka
  15. 11. 2016

  Vybojovali sme 1. miesto na olympiáde zo slovenského jazyka v okresnom kole!

  Hanka Hrmová z kvarty B dnes súťažila so svojimi rovnesníkmi zo škôl 4. okresu o postup do krajského kola olympiády zo slovenského jazyka v kategórii C. V konkurencii, ktorá bola najtvrdšia v prvej - teoretickej časti, obstála najlepšie. Transformácia textu na slohový útvar a rečnícky prejav boli tvrdým orieškom pre všetkých účastníkov. Hanka to zvládla výborne.

  Blahoželáme a držíme palce na krajskom kole!

 • Viem, čím budem a prečo

  Vyhrali sme 2. miesto v celoslovenskej literárno-výtvarnej súťaži: Viem, čím budem a prečo!!!

  Artur Martin Hric z 1.Ab bilingválnej sekcie pre našu školu vybojoval so svojou esejou o vysnívanom povolaní nádherné umiestnenie. Jeho prácu si budete môcť prečítať na veľtrhu Bibliotéka a Pedagogika v bratislavskej Inchebe.

  Blahoželáme!!!

 • Škola priateľská k deťom

  Naša škola sa už od septembra 2015 zapojila pod iniciatívou Predmetovej komisie dejepis - občianska náuka do projektu UNICEF Škola priateľská k deťom. Naši žiaci sa podieľajú na chode školy v Žiackej rade, tvoria svoj časopis Tilgnerka a ovládajú aj svoje povinnosti, aj svoje práva, napríklad čo robiť, ak by mal niekto problem s rodičom, šikanou, zlými známkami …

  Cieľom programu je vytvoriť v školách také prostredie, v ktorom sa každé dieťa cíti bezpečne, dobre, sebaisto a do ktorého chodí s radosťou. Práva dieťaťa sú v centre záujmu programu., kľúčové sú participácia, rešpekt, zodpovednosť. Škola priateľská k deťom nielen učí o právach dieťaťa, ale nimi aj žije. Nastavuje rámec fungovania medzi deťmi, pedagógmi a rodičmi.

  Nezabúdame ani na propagáciu Linky detskej istoty. Viac priamo na http://www.unicef.sk/skoly/skola-priatelska-k-detom.

  PhDr. A. Hlavinková

 • Beh Devínskou Kobylou

  Minuloročné víťazstvo obhájené!!!

  Aj tento rok sa naša Tilgnerka umiestnila na 1. mieste v súťaži škôl.

  Ďakujeme všetkým zúčastneným bežcom yes

  výsledky + foto

 • Florbalové krúžky - II. a III. stupeň

  Od pondelka 17.10. 2016 budú florbalové krúžky z dôvodu rekonštrukcie telocviční na SŠ Tilgnerova prebiehať v telocvični FKM Karlova Ves, ktorá sa nachádza v areáli FKM Karlova Ves, oproti zastávke autobusov na ulici Molecova.

  Časy krúžkov sa nemenia. Mladší žiaci: 14:00 - 15:00 hod. Odchod zo školy: 13:50 hod.- spoločne. Zraz bude pred kabinetom TV. Po skončení krúžku je odchod samostatne.

  Starší žiaci: 15:00 - 16:00 hod. Príchod aj odchod je samostatne. Kto nemá hokejku príde si zobrať školskú po 4. vyučov. hod.

  Predpokladaná doba trvania rekonštrukcie telocviční je 6.-8. týždňov.

 • Zber papiera

  Zber papiera v školskom roku 2016/2017 bude prebiehať každý štvrtok od 7,15 do 7,40 h.

  Neuskutoční sa len vtedy, keď bude pršať alebo snežiť.

  Myslite ekologicky, zachráňte stromy. Tešíme sa na vás.

  Začíname 13. 10. 2016

 • Karloveské hody

  Pokiaľ ste si aj vy užívali hodovú náladu na Karloveských hodoch 2.10.16, tak ste mohli vidieť aj náš tilgnerácky reklamný stánok. V tomto stánku sa nám predviedli aj chemické talenty našej školy - ukazovali deťom rôzne zaujímavé pokusy. Nechýbali ani menšie výbuchy a deti mohli vyhrať za správny predpoklad výsledku experimentu rôzne ceny. Taktiež si ľudia mohli zadarmo pozrieť a zobrať naše školské časopisy Tilgnerka a Tilgneráčik. Okoloidúci sa dozvedeli o rôznych akciách, ktoré naša škola usporiadala a mohli vidiet zaujímavé projekty našich žiakov z 1. stupňa, ale aj tie od starších žiakov z našej ZŠ, osemročného gymnázia či päťročného bilingválneho gymnázia.

  Bola to veľmi vydarená akcia!

  Karin Virágová, 3.A b

 • Školská knižnica

  Knižnica bude otvorená od utorka 4. 10. 2016

  Vypožičné hodiny: utorok 12.45 - 13.45 a streda 12.45 - 13.45

   

   

 • Ako chutí Tilgnerka

  Už hneď na začiatku školského roka to na Tilgnerke žilo! Roztočili sme nový školský rok veľkou akciou za účasti novinárov a televízií, ale hlavne rodičov, bývalých žiakov, kamarátov a ich rodinných príslušníkov. Bola to veľká školská akcia, ktorou sme sa prezentovali širokej verejnosti, čo všetko sa učíme a čo všetko dokážeme a ako nám záleží na zdravom životnom štýle. Naša škola spája základnú školu, osemročné gymnázium a bilingválne gymnázium s profiláciou na jazyky a prírodné vedy.

   

  Na tento ,,deň otvorených dverí” dňa 13. septembra 2016  si naši tilgneráci  pripravili programy a stanovištia, kde oboznamovali ľudí so zdravým životným štýlom a aktivitami, ktoré sa robia u nás na hodinách alebo aktivitami, kde prepájali jednotlivé predmety so zdravým životným štýlom. Pripojilo sa mnoho tried - starší prezentovali mladším, čo je jedna z hlavných priorít našej školy.

   

  Slávnostne sme privítali starostku MČ Karlova Ves MUDr. D. Čahojovú a poslanca MČ KV B. Záhradníka, ktorí sa hneď pred vchodom školy mohli ponúknuť na stanovišti, kde si žiaci v spolupráci s JEMINE mohli vyrobiť vlastné smoothie. Nechýbala ani diskusia rodičov a žiakov o zdravej strave s vedúcim našej šk.jedálne M. Maszayom, ktorý je známym propagátorom zdravého jedla v školských jedálňach a snaží sa viesť žiakov aj rodičov k zdravému jedálničku.

   

  Slovanské zvyky

  Pred školou táborila aj skupina Slovanov (alias Sekunda A), ktorá širokej verejnosti veľmi kreatívne predstavila slovanské zvyky, spôsob života, obydlie, odievanie, stravu, obchod, zbrane i hlaholiku, písmo našich slovanských predkov z čias Veľkej Moravy, ktorú si prítomní žiaci i  návštevníci mohli aj vyskúšať.

   

  Môj život - tvoj život                  

  Na stanovisku Moje zdravie, môj život si žiaci pripravili rôzne prezentácie. Porozprávali mladším deťom o zdravých stravovacích návykoch, o poruchách prijímu potravy (anorexii aj bulémii) a spolu s deťmi sa rozprávali o tom, ako sa nezdravé sladkosti a čipsy dajú nahradiť zdravšími alternatívami. Taktiež deťom predstavili pojem právo a porozprávali sa s nimi o detských právach, ale aj ich povinnostiach.

   

  Stredomorská kuchyňa

  Aby to bolo pestré, mali sme aj stredomorskú časť, kde žiaci zahrali kúsok z gréckej báje o trójskom koňovi, konkrétne časť, kde sa Paris mal rozhodnúť medzi bohyňami. ,,Herečky” z 3.A b sa rozhodli túto báj trochu zmodernizovať, aby sa divákom (deťom) naozaj páčila a aby si ju dokázali zapamätať. Rovnako skvelá bola prezentácia o levanduli, olivách či námornícke kreácie! Úžasné!

   

  Životný štýl kedysi

  Nezaostával ani pohyb a hry, a preto ďalšia časť žiakov vymyslela aktivitu, pri ktorej by zlepšili hlavne motoriku tela, a tak pripravili dráhu, po ktorej deti museli chodiť. Chlapci museli mať v rukách pingpongové rakety s loptičkou na nej a dievčatá to isté, len s lyžičkou. Každému počítali čas, za koľko dráhu prešli a neskôr  vyhlásili výsledky. Niektorým to išlo rýchlejšie, niektorým pomalšie no myslím si, že to cieľ splnilo.

  Deťom tu cibrili aj mozog, a tak ich odskúšali na rôznych tajničkách a kvízoch o zvykoch, živote a zábave v minulosti. 

  Nechýbala tajnička s výberom rôznych celosvetovo obľúbených športov. Inšpiráciou bol hlavne fakt, aby našim mladším spoluškolákom dali menší insight do zákulisia niektorých športov, o ktorých aspoň trochu vieme.Niektoré tajničky boli naozaj náročné, ale s pomocou starších všetko všetci zvládli a zabavili sa, a tak to malo byť!

   

  Braintrainer

  Toto stanovište precvičilo mozgy našich tilgnerákov cez rôzne hlavolamy, krížovky, sudoku či hraním šachu a pexesa.

   

  Relaxačná zóna

  bola mimoriadne obľúbené stanovište plné kníh o rôznych relax veciach, zdravého jedla, masáže  a príjemnej hudby.

   

  Recyklujeme

  stánok opakoval to, čo na Tilgnerke robíme - recyklujeme PET fľaše!

   

  Jedlá minulosti

  skvelo dopĺňali túto tému dňa a mnohí žiaci ani neverili, ktoré jedlá sú už staré a ktoré nové, hoci ich pokladáme za slovenské či slovanské.

   

  Irish football

  zaujal mnohých - ďakujeme nášmu p. uč. Johnovi Nashovi za predstavenie tohto športu na Tilgnerke!

   

  Vytvor si vitamínový tanier

  bola veeeeľmi chutná zábava, kde sa viacerí z nás naučili, že zdravé nemusí byť len blé, ale aj mňam!

   

  Voda je len jedna!

  Tento stánok nám predstavil, aká je dôležitá pitná voda a to v spolupráci s BVS.

   

  Chemické pokusy

  Tilgnerka chutí, to vieme. No pení, šuští, bliká a horí... Kde? Predsa na chémii. V rámci dňa Ako chutí Tilgnerka sme pre našich menších spolužiakov pripravili kuchynskú chémiu. Deti si mohli urobiť niekoľko experimentov.

  Prvým experiment bol zaujímavý pokus s octom a sódou bikarbónou. Na druhom stanovišti pozorovali, ako horí horčík. V treťom pokuse deti spoznali čarovné vlastnosti červenej kapusty. Štvrtý pokus deťom ukázal, čím si slony umývajú zuby.

  Ako posledné deti videli pokus zvaný Džin v banke. Do nádoby s peroxidom vodíka pridal asistent (nebezpečenstvo úrazu) lyžičku hypermangánu. Deti zakričali: „Džin, výjdi von!“ A odrazu sa z banky vyparilo obrovské množstvo plynného kyslíka.

   

  Piesne a tance v nemčine

  Pohyb patrí k zdravému štýlu, a tak žiačky Kvarty A - Katka, Emka, Linda, Lea a Sofia a p. uč. Budaiová nemeckou piesňou roztancovali a rozospievali žiakov. Žiaci odchádzali rozhorúčení a vysmiati ...

   

  Invázne druhy

  bolo skvelé stanovište biológie!

   

  Tanečky a hry

  zasa obsadili telocvičňu a dvor a bolo to plné pohybu!

   

  Slovenčinárske hry

  Na týchto stanovištiach sa žiaci formou projektu Starší mladším realizovali aj ako zdraví Hrdinovia zeleninovej hriadky alebo v súťaži Medzi triedami to iskrí, ale najväčší súboj sa dial na stanovišti s tzv. reštauráciou, kde súťažiaci prekladali jedálny lístok a objednávali si... Zdravá výhra potešila a zábava bola fakt skvelá!

   

  A veru nechýbali ani mnohé ďalšie skvelé stanovištia...                

  Ďakujeme všetkým za skvelý deň!

   

  Text: Karin Virágová, 2.A b

  Foto:  redakcia

   

   

  Monitoring - Ako chuti Tilgnerka  -   stručný prehľad výstupov v médiach:

   

  RTVS, Slovenská telvízia, 18. 9., Hlavné spravodajstvo

  http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/9936/105409#2169


  RTVS, Rozhlas, 25. 9., Rádiožurnál, 18.00, od cca 12tej minúty

  http://www.rtvs.sk/radio/archiv/1124/526977


  RTVS, Rozhlas, 21. 9., Regina Bratislava, Čo vás trápi a Naši najmenší
  (nie je záznam, len v programe)

  https://www.rtvs.sk/radio/program?date=2016-09-21


  Učiteľské noviny

  http://www.ucn.sk/skoly/ako-chuti-tilgnerka


  TASR

  http://skolskyservis.teraz.sk/skolstvo/ss-tilgnerova-zdravy-den/29392-clanok.html


  Foto a info na - oficiálny FB profil Karlova Ves:

  https://www.facebook.com/karlovavesonline/photos/?tab=album&album_id=1191091357616938


  + Zdieľalo a publikovalo niekoľko Foodblogerov (Silvia Horecká - Terapia
  jedlom, OZ Jem iné a pod.)

  https://www.facebook.com/terapiajedlom/photos/a.494238770641296.1073741826.199453010119875/1156253941106439/?type=3&theater

   

 • Karloveské hody

  Do galérie Karloveské hody boli pridané fotografie.

 • Ako chutí Tilgnerka

  Do galérie Ako chutí Tilgnerka boli pridané fotografie.

 • Dejepisné akcie

  Do galérie Dejepisné akcie boli pridané fotografie.